info o TV COOL a nejen o ní

 
 

Programové schéma

Napínavý fantasticky zaměřený seriál Angel (USA 2004), režie Terrence O´Hara. Prokletý upír Angelus byl po dvě staletí jednou z nejkrvežíznivějších a nejkrutějších bytostí, které kdy kráčely po povrchu zemském. Pak ale zabil nesprávnou dívku, jejíž rodina se mu pomstila kouzlem – vrátili mu duši, aby trpěl výčitkami za všechny nevinné životy, které vzal. Nyní tedy pod jménem Angel chrání bezbranné před sobě podobnými: upíry, démony, právníky a dalšími temnými silami v Los Angeles.

Malé město, velké tajemství. Do přísně utajeného městečka soustřeďuje americká vláda již po desetiletí ty nejšpičkovější vědce světa, kteří zde žijí se všemi vymoženostmi blízké budoucnosti. Zvýšená koncentrace vědců na metr čtvereční s sebou ovšem přináší i zvýšené množství nejrůznějších nehod při experimentech, s jejichž následky si musí poradit nový městský šerif Jack Carter. O tom o všem pojednává česky dabovaný napínavý seriál Eureka, (USA 2006).

Hlavní hrdina komediálně-špionážního seriálu Chuck (USA 2007) pracuje v hypermarketu s elektronikou, kde tráví prakticky veškerý čas, pokud právě nehraje počítačové hry se svým nejlepším kamarádem. Jednoho dne obdrží e-mail od dávného spolužáka a v okamžiku, kdy jej otevře, se mu do mozku uloží veškerá vládní tajemství. Chuck se tak na půl úvazku stane tajným agentem Národní bezpečnostní agentury NSA a také se po mnoha letech dočká vysněného rande – s agentkou CIA Sarah, která ho má chránit. Seriál Chuck je plný bourneovsky zběsilých a bondovsky elegantních akcí.

Protagonisty seriálu Heroes – Hrdinové (USA 2006) jsou obyčejní lidé – programátor, hodinář, malíř, policista... Neobyčejné schopnosti – nezranitelnost, telepatie, vize budoucnosti, létání, cestování časem a prostorem... Americký fantastický seriálový hit sleduje životy několika jedinců, jejichž osudem je zachránit svět pod tlakem vědomí, že jednomu z největších světových měst hrozí zničení jaderným výbuchem, které je s jejich super schopnostmi zřejmě nějakým způsobem spjaté.

V české premiéře komediálního seriálu Spolužáci - The Class (USA 2006), uspořádá příliš horlivý romantik Ethan pro svou přítelkyni večírek s velkým překvapením: setkání spolužáků ze třetí třídy po dvaceti letech. A i když se party zvrhne v katastrofu, životy osmi zúčastněných se oné noci znovu protnou a už nikdy nebudou jako dřív.

Hladinu adrenalinu v krvi divákům zvedne nebezpečně rychlou jízdou seriál BBC Top Gear (Velká Británie 2006). Tento nejslavnější motoristický magazín světa pravidelně sleduje čtyři sta milionů diváků. Vizuálně působivé představení vozů je doprovázeno odlehčeným komentářem, který zaujme zdaleka nejen technické nadšence. Závod auta s rychlovlakem, fotbal s auty a mnoho dalších šílených nápadů. A k tomu všemu nesourodá a zároveň skvěle se doplňující trojice vtipných moderátorů.

Dalším pořadem bude zábavná show, Brainiac – Šílená věda (Velká Británie 2003), která ukazuje vědu z té vtipnější stránky. Je možné chodit po hladině bazénu naplněného pudinkem? Lze tavit sklo v mikrovlnné troubě? Jak daleko dojede nemocniční vozík poháněný minimaxem? Vynalézavé zničení karavanu a ohnivý výbuch v každém díle zaručeny.

Ze stejného soudku pochází také seriál Teorie velkého třesku - The Big Bang Theory (USA 2007). Leonard a Sheldon jsou teoretičtí fyzici, žijcí ve svém vlastním světě vln a částic. O reálném životě proto nemají příliš potuchy, což se ovšem změní s příchodem jejich nové sousedky, krásné blonďaté servírky Penny. Té je svět géniů naprosto neznámý a to často vyústí v zábavnou situaci.

Nejenom pro příznivce fotbalu, ale i pro milovníky dobré a kvalitní hry a napětí připravuje televize Prima Cool přímé přenosy z anglické fotbalové soutěže Premier League.
Ke každému utkání se připravuje studio, které zahájí své vysílání cca 20 minut před začátkem střetnutí. Moderně zpracované studio nabídne kompletní předzápasový servis s aktuálními informacemi, statistickými údaji a prognózami. O přestávkách a po skončení utkání budou připraveny analýzy klíčových situací a výsledkové a statistické shrnutí s populárními sportovci a trenéry.

Mimo sportovní události se televize Prima Cool věnuje i kresleným seriálům, z nichž jako první uvede v české premiéře a s českým dabingem Futurama (USA 1999). Děj se sice odehrává v budoucnosti, hlavní roli ovšem hraje satirický humor trefující se do věcí současných nebo nadčasových. Poslíček s pizzou Fry je typická nula. Nic nedokázal, jeho práce ho nebaví, přítelkyně ho pravděpodobně podvádí. Pak je ale omylem na tisíc let zmražen – a všechno se změní. Nenáviděným poslíčkem sice zůstane i v budoucnosti, tentokrát ovšem na vesmírné lodi svého praprapraprapraprapra... prasynovce, poněkud ztřeštěného postaršího vědce. Jeho nejlepším přítelem se stane nenávistný alkoholik robot Bender a věčně nedostupným objektem zájmu sexy jednooká mimozemšťanka Leela.